Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2018-06-18 13:26:51
Autor zdjęcia/źródło: mat. promocyjne
Zlewozmywak narożny jest najczęściej polecany do kuchni o małym metrażu. W takich pomieszczeniach liczy się bowiem każdy centymetr powierzchni. A zlew w rogu zajmuje stosunkowo mało miejsca. Ma oprócz tego jeszcze jedną zaletę: pozwala zagospodarować mało funkcjonalny fragment przestrzeni.
Jeśli chcesz mieć maksymalnie dużo miejsca na przygotowywanie potraw, zlew narożny również może okazać się dobrym pomysłem. Nie dzieli on bowiem kuchennego blatu na dwie części, lecz pozwala zachować jego ciągłość. A zatem przy zlewie umieszczonym w rogu, nawet w małej kuchni możemy mieć stosunkowo dużo miejsca na blacie.
Inne zalety? Szafka pod zlewem narożnym jest bardzo pojemna. Możesz zmieścić tam na przykład kosze do segregowania śmieci lub większą niż w klasycznej szafce ilość środków czystości.
Jeśli lubisz gotować w kuchni z partnerem lub partnerką albo gdy wspólnie pomagacie sobie przy pracach domowych, dobrze przemyśl, czy na pewni chcesz montować zlew narożny. Jest praktycznie niemożliwe, aby przy takim zlewie stanęły dwie osoby. Osoba stojąca przy nim uniemożliwi też dostęp do szafki znajdującej się pod spodem.
Inny mankament zlewu narożnego to po prostu jego mały rozmiar. Jeśli nie masz zmywarki i dużo gotujesz, może to być na dłuższą metę spora niedogodność.
Dla niektórych osób, szczególnie niskiego wzrostu, sprzątanie przestrzeni wokół zlewu narożnego, może być dość problematyczne i niewygodne.
Reasumując – zlew montowany w rogu to idealne rozwiązanie dla bardzo małej kuchni. Najlepiej sprawdzi się u singla lub ewentualnie pary. Ideałem byłoby, gdyby taki zlew stanowił uzupełnienie zmywarki.
Zlew narożny nie sprawdzi się natomiast jako rozwiązanie dla dużej rodziny. Nie ma też sensu montować go w dużej kuchni, nawet, jeśli chcemy zachować dużą powierzchnię blatu. W takim wypadku wygodniej będzie zamontować zlew klasyczny.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.